Hon na čarodějnice - recenze

12. ledna 2011 v 11:50 | Yominis |  Recenze filmy/divadlo
Včera jsem v rámci Filmového semináře UK byla na předpremiéře filmu

Hon na čarodějnice

A byla to totální blbost. Opravdu totální. Varuju, že budu trošku spoilerovat, ale věřte mi, spíš vás připravuju na zklamání než abych prozrazovala nějaké šokující rozuzlení.
Žádné totiž nebylo.
- ! SPOILER ! -
Celý děj je prostý, dva křižáci (Nicola Cage a Ron Perlman) zdrhnou z výpravy, protože se jim nelíbí, že musí vraždit, zatknou je a dostanou na výběr. Buď potrestání za dezerci, nebo dopraví holku obviněnou z toho, že je čarodějka a že způsobila mor, který momentálně všude řádí, do kláštera, kde se ji bude čekat soud a vymýtání. Na cestu s nimi jdou i kněz, rytíř, podvodník, co jim má ukázat cestu, a jakýsi hezounek, co si chce vysloužit rytířské ostruhy. A začne putování.

Dívčina obviněná z čarodějnictví (Claire Foy) opravdu po celou dobu filmu prováděla nadpřirozené kejkle, ani jednou tam nebyl nějaký náznak toho, že by byla opravdu nevinná (tomu by věřil snad už fakt jenom Nicolas Cage). A na konci filmu - Jaké překvapení! - opravdu posedlá byla. Jenom si spletli kterou potvůrkou, ale to bylo tak trošku jedno. Tak jako tak nastal lítý boj se zlem a zombie-mnichy, který skončil tak, jak stejně všichni čekali. Ne, vlastně ještě kýčovitěji.

Nicolas Cage mě ve filmu nezaujal. Jediné, co snad stojí za zmínku byl štěněčí pohled, který nahodil, hned jak tu holku poprvé uviděl. Chudák, asi to neměl v plánu, ale rozesmál celé hlediště.

Celý film byl až na pár předvídatelných lekaček a několik hezkých počítačových efektů nuda k uzoufání. Nebyla jsem jediná, kdo se ve chvíli, kdy se celé společenství dobelhalo do kláštera a zjistilo, že jim tak nikdo nepomůže, modlila, aby v tom zatraceném klášteře prostě zůstali a neputovali už nikam dál... Jestli to mělo být děsivé (soudím podle trailerů), tak nebylo. Já jsem vyklepaná i z Věřte-Nevěřte, ale tady jsem se nebála ani chvilku. Spíš jsem občas musela potlačovat nutkání zívat.

Přemýšlím, jestli se mi tam vůbec nějaké scéna líbila (pokud nepočítám směšný štěněčí pohled N. Cage alias hrdinného křižáka). Snad jen scéna v lese, kdy se ze zakryté klece s čarodějnicí začalo ozývat příšerné vytí a když odkryli plachtu, zamrkala na ně se slovy: "Slyšeli jste to taky?"
Pak ale nenásledovalo žádné velké překvapení, to si jenom holčička povolala na pomoc vlky. A protože obyčejní vlci by byli nuda, stačilo, aby zavrčeli a najednou to bylo "mám zuby přes 3/4 čumáku a čumák přes celou hlavu. schválně, že tě kousnu!"
No, pokud člověk nečeká nic, jenom nenáročnou podívanou prakticky bez smyslu a s opravdu kýčovitým závěrem, který celý film potopí ještě hlouběji do temných vod filmového braku, klidně se na to podívat může.
Já si to ale už nezopakuju.

TRAILER:

PS: Omlouvám se za zmatenost a nesystematičnost recenze. Nikdy jsem je moc psát neuměla a na hrozný film se mi píšou ještě hůř než na ten dobrý...
 


Komentáře

1 1anybody 1anybody | E-mail | 14. ledna 2011 v 1:34 | Reagovat

diky za upozorneni, alespon usetrim cas... posledna snimka s N. Cagem co jsem spatril byl Ritual, dost velke sklamani...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama