Duben 2011

Růžová omáčka aneb pryč s umělými barvivy!

12. dubna 2011 v 16:18 | Yominis |  Bento & další jídlo
Už dlouho jsem sem nepřidala nic nového co se jídla týče. Důvod je prostý: Poslední dobou si už s jídlem tolik nehraju, takže chybí to krásné načančání okolo a navíc jsem měla asi měsíc v kuse vybitou baterku u foťáku, takže nebylo moc co ukazovat.
Ani dneska se nebudu nijak zvlášť rozepisovat, na oběd jsem měla jenom jednoduchou pórkovou omáčku s nivou a těstovinami. Jediná změna byla, že jsem zrovna měla v ledničce trochu syrového červeného zelí, které jsem k tomu přidala. Výsledek byl... zvláštní.

Chutnalo to moc dobře, o tom žádná, ale červené zelí celou omáčku obarvilo na pastelově růžovou (nebo fialovou chcete-li). Vypadalo to docela vtipně.
Bohužel to na té fotce není dost dobře vidět, můj úžasný starý foťáček totiž tak trošku požírá barvy. Ve skutečnosti ta barva byla trochu sytější.

Vlastně to byl další z mých jednoduchých receptů typu "všechno smíchej, 5 minut nech na plotně a máš hotovo." Doslova.
Vlastně jsem jenom nakrájela pórek (úžasná věc, skvěle chutná, je levný a hodí se skoro do každého jídla, ať už zastudena nebo zatepla) a červené zelí, trošku je orestovala na kapce olivového oleje, zalila kelímkem nízkotučné šlehačky, nechala cca 2 minutky bublat, přidala na kostičky nakrájenou nivu, nechala rozpustit (díky čemuž se to celé zahustilo), přidala pepř a hotovo. Žádného jiného koření netřeba, niva je sama o sobě slaná dost a všechny ingredience mají vlastní chuť tak proč ji přebíjet něčím jiným...

Požírání jahody

2. dubna 2011 v 23:01 | Yominis |  Bento & další jídlo
V Albertu měli přes týden mega slevu na jahody. Tak jsem neodolala a jeden balíček si koupila.
A samotnou mě překvapilo, že opravdu nejenom voněly, ale i chutnaly jako jahody. To se běžně nestává.
Byly výborné.
Jediné, co mě mrzí, je, že jsem jich nekoupila víc...
A tady už je sekvence mého požírání první jahody. Byla jsem opravdu překvapená, jak dobře chutná. Chudinka se nestihla ani rozkoukat a už byla v žaludku.

Miláčkové v akci

2. dubna 2011 v 20:29 | Yominis |  Mazlíčci
A opět několik momentek ze života mých slizkých miláčků.
Dneska jsem jim pořádně vymyla terárko, vyměnila podestýlku a vykoupala je, takže jsou teď trošku vyjukaní (Nedokážou pochopit, jak jsem si vůbec mohla dovolit zavřít je na chvíli do malé plastové krabičky jenom s kusem okurky, než jsem to dodělala)
Naštěstí se mi povedlo usmířit si je listy pampelišky, které jsem jim ještě obětavě běžela utrhnout.
A tady je několik fotek hned po nastěhování a vykoupání:
Alf zrovna leze přes Ádu:

Usmířený Alf(teď jsem se podívala a zůstaly tam už jenom dva lístky):

A na závěr ještě vtipný výraz Ády:

Ty prostě nejde nemilovat...