Srpen 2011

Blackmore's Night koncert - vrácení peněz - AKTUALIZOVÁNO

30. srpna 2011 v 12:24 | Yominis |  Střípky z mého života
Tak se nám to s tím vrácením vstupného nějak komplikuje...
Podle oficiálního vyjídření neměla pořadatelka na zrušení koncertu právo, protože špatné počasí mělo být pouze dočasné. Což v praxi znamená, že se na to nevztahuje pojištění za zrušenou akci pro špatné počasí. A soudně peníze vymáhat zpátky se firmě nevyplatí, protože soudní náklady by byly vyšší než kolik by mohli vyhrát. Takže nám tak trošku řekli, že od toho dávají ruce pryč.
Ještě nám ale nechali malou naději na získání peněz zpátky, jak účinné to asi bude si ale netroufám soudit.
Uvidíme. Pokud máte stejný problém jako já, doporučuju napsat na ten email, který tam byl uvedený (vstupenkyblackmoresnight@email.cz). Aspoň tím dáte té společnosti najevo, že jste jejím věřitelem a požadujete své peníze zpátky.
Ano, háček číslo dva je totiž ten, že společnost (Bulldozer Live s.r.o.) na sebe podala insolvenční návrh, tedy nemá peníze na splacení svých dluhů a je tu vážná hrozba úpadku (čili bankrotu).
...
UPDATE:
¨Tak mi přišla odpověď na můj email:
"...Posílám Vám v příloze vyjádření společnosti, které rozesílala ticketingová distribuční firma. Ve vyjádření, najdete na závěr tyto informace:
Společnost Bulldozer Live proto oznamuje svým věřitelům, že s ohledem na nemožnost dostát svým závazkům podává na sebe insolvenční návrh. Žádáme věřitele, aby své nároky uplatnili vůči insolvenčnímu správci, který bude jmenován soudem. Bližší informace najdete v následujících dnech na www.justice.cz v insolvenčním rejstříku.
Stáváte se se věřitelem společnosti Bulldozer Live s.r.o.. Pokud uvedeným slovům nerozumíte, kontaktujte, prosím, Vašeho právního zástupce. Celým procesem Vás provede."
Zatím toho na justice.cz moc není, stav řízení je "Před rozhodnutím o úpadku" a jméno insolvenčního správce zatím nebylo zveřejněno, takže nám nezbývá než čekat...
Budu to pravidelně kontrolovat a uvidíme.
...
UPDATE:
Tak jsem si přečetla rozhodnutí soudu o zahájení insolvenčního řízení... a jsem v háji.
"Soud vyzývá věřitele dlužníka, kteří chtějí své pohledávky uplatnit
v insolvenčním řízení, aby podali u zdejšího soudu přihlášku své pohledávky ve lhůtě do
rozhodnutí soudu o úpadku... Přihlášku pohledávky lze podat pouze na formuláři, který je zveřejněn na adrese
ISIR.justice.cz a na webových stránkách Ministerstva spravedlnosti
(www.justice.cz) včetně pokynů pro jejich vyplnění spolu se vzorově vyplněným
formulářem.
K přihlášce pohledávky je nutné připojit listiny, kterých se přihláška dovolává,
vykonatelnost pohledávky se prokazuje veřejnou listinou. Přihláška včetně
příloh se podává soudu dvojmo."
Jdu se podívat, jak vypadá ten formulář...
...
UPDATE:
Takže, peníze asi neuvidíme. Bulldozer Live s.r.o. už potřetí podává návrh na insolvenční řízení, zatím mu ho 2x zamítli, takže žádné přihlášky zatím neposílejte. Stejně to podle mě má na svědomí Blackmore's Night. Na stránkách českého Fan Club Blackmore's Night (ODKAZ) je odkaz na vyjádření jednotlivých stran. Jinak Blackmoři úspěšně mlží, příliš naštvané komentáře prý mažou, český fanclub stáhli ze svých stránek a vůbec je to s tím nějaké komplikované. Ještě se hovoří o tom, že by se to celé zmedializovalo, ale spíš se smiřte s tím, že svoje peníze už neuvidíte...

Aneb...aneb polovina mých článků má v názvu aneb

26. srpna 2011 v 23:42 | Yominis |  Ostatní
Nikdy předtím jsem si toho nevšimla, až teď.
Ach jo...
Vypadá to, že originální nápady na názvy prostě nějak došly.
Uvidíme, možná mě na dovolené osvítí múza a až se tu příště objevíte, bude mé aneb minulostí...
Vyhlašuji tedy na tomhle blogu oficiálně antianebový politický program.
Ještě bych si měla připravit pamflet a správně zvučná politická hesla, ale jsem na to až příliš ospalá. Tenhle naprosto nesmyslný článek jest toho jasným důkazem.
Letím spát, než tu spáchám nějaký ještě horší článek než je tenhle...
Dobrou noc
Yominis

Dovolená

26. srpna 2011 v 23:35 | Yominis |  Střípky z mého života
Antibiotika jsem konečně dobrala (právě včas), už mám sbaleno a zítra hurá na rodinnou dovolenou!To znamená, že tu zase pár dní nebudu (ne že by to pro blog představovalo až takovou ztrátu, vzhledem k tomu, jak sporadicky přispívám)
Nu, mějte se krásně, já se určitě mít budu.

Yominis


Kapesní hodinky

26. srpna 2011 v 21:35 | Yominis |  Střípky z mého života
Jsem zamilovaná.
Konečně jsem se dokopala a zařídila si Paypal a účet na ebay.com
Chtěla jsem totiž jedny hodinky, co jsem tam objevila.
Nakonec jsem je musela koupit přes Honzu, protože Paypalu chvilku trvá aktivace účtu, ale hlavní je, že jsou moje.Už delší dobu jsem totiž rozmýšlela, že bych si koupila hodinky. Vždycky jsem si je totiž na zkoušku musela půjčovat od spolubydlící, což nebylo zrovna moc skvělé, zvlášť, když ne vždycky byla půjčka možná. A navíc hodinky na ruce nosím nerada, vždycky mi hrozně překáží...
A pak mě to napadlo.
Kapesní hodinky.Jsou hezké, jsou přenosné, jsou stylové a originální (v dnešní době je zase až tolik lidí nenosí) a odpadne mi to nepříjemné škrcení zápěstí.
Ideální.
Jenomže hledat v ČR nemělo smysl, když už jsem našla, byly buď vysloveně ošklivé, nebo až k smíchu předražené.
A tak jsem zašla na ebay, chvilku hledala a ... našla!
Že jsou úžasné?

Plánuju koupit si ještě víc typů, abych měla na střídání.
Objevila jsem novou lásku.

Nemocná

21. srpna 2011 v 10:38 | Yominis |  Střípky z mého života
Touhle dobou už mi měla začínat moje dovolená s holkama.
A místo toho jsem zabalená do deky, piju čaj, polykám antibiotika a snažím se vyléčit, abych stihla aspoň tu dovolenou s našima. Doufám, že se mi to povede, jinak fakt nevím.Tomuhle se ale říká zákon schválnosti. Já mám totiž normálně skvělou imunitu, pokud nepočítám rýmu nebo kašel, nemocná jsem byla naposledy snad na začátku gymplu. Takže takových 6 let zpátky.
A teď tohle. A to zrovna v tu nejnevhodnější dobu.No nic no...
Aspoň, že už se mi povedlo srazit dolů tu horečku, takže se budu moct učit.
Jdu na to.
Mějte se krásně,
Yominis

Natěšený Alf

16. srpna 2011 v 17:56 | Yominis |  Mazlíčci

Utíkej, Ádo! Utíkej!

PS: Pokud jste to nepoznali, tak to velké bílé na jeho hlavě je polovysunutý pohlavní orgán ;-)

Blackmore's Night koncert - ZRUŠEN

16. srpna 2011 v 11:09 | Yominis |  Střípky z mého života
Tak moc jsem se těšila...


A přitom to všechno začalo hezky. Na akci jsme dojely o hodinu dřív, abychom zabraly dobrá místa, rychle si stouply do fronty (vzhledem k tomu, že tam byly dvě fronty, ale jedné z nich si téměř nikdo kromě nás a pár šťastných nevšimlo, jse se dovnitř dostaly v rekordním čase) a už jsme byly uvnitř.
Roztáhly jsme pláštěnku, kterou Šárinka přinesla, a zakempily na ní blízko pódia.


A pak to šlo z kopce.
Nejdřív se zatáhlo, pak začal foukat opravdu silný vítr. To už začali lidé nervóznět, nebo si z toho dělat legraci jako my a pár dalších. Nejlepší byl kluk, který obíhal hlediště a křičel cosi o apokalypse a spasení duší. Padlo pár slov o tornádu.


To už začalo silně pršet a celé podium se nebezpečně kývalo.
Chvilku na to už jsme byli všichni posunutí do bezpečné vzdálenosti. Od té aféry v USA se už asi pořadatelé bojí.
A tipuji, že ze stejného důvodu nám bylo asi minutu před začátkem koncertu oznámeno, že se všechno ruší.
Tedy, oznámeno...
Vymámili jsme to z jednoho člena ochranky. Nechtěli jsme mu moc věřit, ale v tu chvíli se to samé ozvalo z jeho vysílačky. Ale že by to dali nějak lidem hromadně vědět, to ne. Říkala jsem to každému na potkání a myslím, že kdybych s tak zničeným výrazem nešla směrem ke vchodu, nevěřili by mi.
Ale to nebylo jediné selhání organizace.
Přislíbili nám vrácení vstupného, ovšem to šlo pouze po předložení vstupenky v místě prodeje. A nám naše vstupenky vybírali při průchodu dovnitř.


Nakonec jsme se dozvěděli, že je teď nikdo vyhledávat nebude a že se máme obrátit na ticketstream.cz, aby nám peníze vyplatili. nebo nám aspoň dohledali ty pitomé vstupenky.
Pochopitelně jsem se tohle dozvěděla tak, že mi to vysvětlil organizátor u vchodu. Potom, co to musel vysvětlovat spoustě malých skupinek přede mnou a ještě větší spoustě za mnou. O mikrofonu (nebo aspoň tlampači) asi nikdy nikdo neslyšel. Bylo mi toho kluka docela líto.

No, už jsem jim e-mail napsala, doufám, že mi ty peníze opravdu vrátí, jinak bude zle.
Běda tomu, kdo na mé peníze sáhne!

U babi

16. srpna 2011 v 10:05 | Yominis |  Střípky z mého života
Všechno hrozně rychle utíká. Ani jsem se nerozkoukala a nastává čas dovolené (nejdřív s kamarádkami a pak té rodinné) a hned po ní státnice.
Aby toho nebylo málo, měli jsme za úkol postarat se o babičky dům a zvířectvo, zatímco jsou pryč. Což bylo naprosto super, moc mě to bavilo, ale učení jsem se kvůli tomu sotva dotkla.


Divili byste se, jaký zážitek je pro městskou holku krmení slepic.
Potvory jedny agresivní. Pořád se mě stažily klovnout, dokud se mi nepodařilo probojovat ke krmítkům. Aspoň, že Salinka (jejich pes) se nechala nakrmit v klidu a bez jakýchkoliv dramat. Je už chudáček stará a vypadá už opravdu špatně.
I na Sárince(já vím, podobnost jmen je zřejmá, na naši obhajobu uvádím, že naše Sára je starší), našem miláčkovi se už začínají projevovat známky stáří a především lenosti.
Jediný opravdu krásnýden těchhle prázdnin a ona s zaleze dovnitř a demonstrativně si lehne doprostřed kuchyně, aby všem dala najevo, co si o takovém počasí myslí...

Bylo to opravdu fajn. Večer jsme grilovali, otevřeli víno (učím se ho pít, neboť mi bylo sděleno, že jakožto budoucí právník mám pití vína povinné), povídali si, pouštěli hudbu, pobrukovali si, otevřeli další víno, pořád povídali... Prostě skvělý rodinný večer. Doufám, že si ho někdy brzy zopakujeme.


Dokonce i to víno mi vcelku chutnalo. U nás v rodině se pije zásadně suché, ale kvůli mně udělali ústupek a koupili polosladké. Ale ten boj, než se podařilo najít kvalitní a nedoslazované víno... Nakonec našli nějaké kabinetní víno s přívlastkem, jehož jméno jsem zapomněla hned po přečtení. Budu se muset zeptat, opravdu bylo docela dobré.

Jinak to, že jsme strávili dva dny u babičky bylo skvělé i v tom, že jsem si na sebe mohla vzít naprosto cokoliv a nikdo se nedíval divně.
Pochopitelně jsem toho využila.
Tyhle úžasné sukňo-kraťasy jsem milovala už jako malá. Opravdu malá. Řekněme, že už jsou dost staré na to, aby dostaly občanku. Je neuvěřitelné, že se do nich pořád vejdu. Asi mají nějakou neuvěřitelnou natahovací schopnost.
Ale že jsou hrozné roztomilé?

Děsuplná melodie aneb Music box

11. srpna 2011 v 21:38 | Yominis
Znáte to, když ve vás určitá melodie nebo hudební nástroj vyvolává nepříjemné pocity, mrazení v zádech nebo způsobuje, že se skoro až začínáte bát?
Já jsem konečně přišla na to, co útočí na moje nervy.
Hrací skříňky.
Opravdu. Nedokážu si představit děsivější hudbu.
Dokonce i melodie, která se jmenovala Christmas a měla by tedy být veselá a evokovat vánoční náladu mi způsobovala husí hůži a mrazení v zádech.
Děsivé.
Jednoduše děsivé.A jak ta hudba zní vám?
Jsem jediná, nebo je nás víc?

Tady je několik ukázek, které mi přijdou obzvlášť nepříjemné:
Nejlepší je, že 2 z těch písniček mám v normálních verzích opravdu ráda.

Žužu kam se podíváš...

11. srpna 2011 v 14:32 | Yominis |  Bento & další jídlo
Nee-chan se vrátila z Ostravy a každému z nás přivezla něco hezkého. Mamce zvoneček, taťkovi půl kila syrečků a mně obrovský kornout plný různých druhů želé.
Hned jsem se na něj vrhla a ubývá ho až zázračnou rychlostí.
Řekněte, není skvělý? Je v něm jak kyselé, tak sladké žužu.

Žížaly, kosti, jahody, maliny, ostružiny, krokodýli, dokonce i smažená vajíčka(ta jsou nejlepší)...

Mňam, mňam, mňam...

David Draiman - Forsaken + překlad (Queen of the Damned)

10. srpna 2011 v 14:03 | Yominis
Film byl sice průměrný béčkový příběh o upírech (tedy hezky se na to kouká, ale kvalita nic moc), ale soundtrack to má výborný. Aby taky ne, když hlavní hrdina má být upír-rocker.


No, na film se klidně podívejte, horší než Twilight to nebylo (i když popravdě co bylo horší než Twilight). A zatím si můžete poslechnout píseň Forsaken od Davida Draimana:


Překlad je můj, takže klidně šiřte dle libosti, jenom nezapomeňte připojit odkaz na tenhle blog!
EnglishČesky
Im over it.
You see I'm falling in a vast abyss
Clouded by memories of the past
At last I see

I hear it fading
I can't speak it
Or else you will dig my grave
You feel them finding
Always whining
Take my hand
Now be alive

You see I cannot be forsaken
Because I'm not the only one
We walk amongst you
Feeding, raping
Must we hide from everyone

I'm over it
Why can't we be together?
Embrace it
Sleeping so long
Taking off the masks
At last I see

My fear is fading
I can't speak it
Or else you will dig my grave
You fear them finding
Always whining
Take my hand
Now be alive

You see I cannot be forsaken
Because I'm not the only one
We walk amongst you
Feeding, raping
Must we hide from everyone

You see I cannot be forsaken
Because I'm not the only one
We walk amongst you
Feeding, raping
Must we hide from everyone

Everyone
Everyone
Překonal jsem to
Vidíš mě padat do obrovské propasti
Zamlžené vzpomínkami na minulost
Konečně to vidím

Slyším to slábnout
Nemůžu to říct
Jinak mi vykopete hrob
Cítíte je, jak objevují
Pořád kňučící
Vezměte moji ruku
Buďte naživu

Vidíte, nemůžu být opuštěný
Protože nejsem jediný
Chodíme mezi vámi
Krmíme se, znásilňujeme
Musíme se před všemi skrývat

Překonal jsem to
Proč nemůžeme být spolu?
Přijměte to
Spící tak dlouho
Sundavajíc si masky
Konečně vidím

Můj strach slábne
Nemůžu to říct
Jinak mi vykopete hrob
Bojíte se, že to objeví
Pořád fňukající
Vezměte moji ruku
Buďte naživu

Vidíte, nemůžu být opuštěný
Protože nejsem jediný
Chodíme mezi vámi
Krmíme se, znásilňujeme
Musíme se před všemi skrývat

Vidíte, nemůžu být opuštěný
Protože nejsem jediný
Chodíme mezi vámi
Krmíme se, znásilňujeme
Musíme se před všemi skrývat*

Před všemi**
Před všemi

* Podle anglického textu si tam klidně můžete domyslet otazník a brát to jako otázku.
** Dá se brát jako pokračování minulé věty, tedy "před všemi" nebo jako samostatné zvolání, tedy "Všichni," co se významu týče, může být oboje, protože on touhle písničkou vyzývá upíry, aby se odhalili lidem.

Z archivu aneb sladkých patnáct

9. srpna 2011 v 13:55 | Yominis |  Střípky z mého života
A tentokrát tu mám hodně starou fotku ještě z doby, kdy jsem byla teenager, čerstvě nastupovala na gympl, měla rubínově červené vlasy a užívala si, že s nimi vypadám jako čarodějka/nice.
Jó, to byly časy...

A ještě pro porovnání s tím, jak vypadám teď:

PS: Jsem jediná, komu připadá, že na té novější vypadám mladší? :-D

Už mi z toho učení hrabe

8. srpna 2011 v 13:15 | Yominis |  Střípky z mého života
Ano, pořád ještě se učím a až do půlky září se učit budu.
Asi se zblázním...

Tarja Turunen - The Seer

8. srpna 2011 v 12:31 | Yominis
Moje oblíbená písnička. Je to song od Trja Turunen, bývalé zpěvačky Nightwish, která je už nějaký čas na solové dráze.
Miluju její hlas.


Rozhodla jsem se dát sem i překlad(opět můj, takže kopírujte dle libosti, ale jen s odkazem na tenhle blog!). Teď jako vážně. Jak je možné, že na internetu nacházím tolik špatných překladů? Když lidé neumí anglicky, tak ať svoje překlady nedávají na internet "jako zaručeně správné."
Zrovna třeba na karaoketexty.cz jsou občas naprosté hrůzy...
Tahle je jedna z těch dobře přeložených. Kromě několika vět bych ji nepřeložila líp. Vlastně mě u pár frází nenapadá lepší překlad, než tam mají oni.


Ale občas čtu takové kraviny, že mě až mrazí. Zrovna třeba u Boom de yada, které jsem tu zveřejnila nedávno vypadal překlad TAKHLE. Jasně, jaký je rozdíl mezi žralokem a velrybou...
Nesnažte se dělat ty překlady podle sebe. Lidi zajímá, co v té písničce skutečně zpívají.
No nic no, už radši mlčím. Jenom jsem trošku konsternovaná, kolik nekvalitních překladů jsem na netu našla...


A tady už je úžasná písnička od Tarj...sakra, nesnáším skloňování... A tad je Tarja Turunen a její The Seer!

EnglishČesky
I cut my heart - a gift to you
You leave salt in my wound
You are inside my wall of thoughts
But in yours I'm unknown
Já si rozřízla srdce-dárek pro tebe
Ty mi sypeš do rány sůl
Jsi uvnitř mé hradby myšlenek
Ale v té tvé jsem neznámá
My desperation finds a look of hero's gone
Legends tell about a saviour wise and strong
I'm burning at the stake of love, the flames get tall
And when I'm angry she's the last resort to call
Moje beznaděj nalézá vidinu zmizelého hrdiny
Legendy vypráví o zachránci moudrém a silném
Hořím na kůlu lásky, plameny se zvyšují
A když se zlobím, ona je poslední možnost, koho zavolat
And suddenly my seer is on my side
Bringing love while forgetting his pride
In his eyes I see there'll be better times along my way
A najednou je můj věštec na mé straně
Přináší lásku, když zapomíná svou pýchu
V jeho očích vidím, že na mé cestě přijdou lepší časy
Nothing to fear
Nothing to fear
Není čeho se bát
Není čeho se bát
Why is it called illusion fields
When love builds only grief
All your agony and pain stays the same
Till you see
Proč se říká, že zatemňuje mysl*
Když láska přináší jen žal
Všechna tvoje agonie a bolest zůstává stejná
Dokud neprozříš
That destination shows you legends long extinct
Rumours are told about a hero kind and skilled
I'm burning at love's stake and that's the end I feel
Ten cíl ti ukazuje legendy dávno vyhaslé
Vypráví se zvěsti o hrdinovi laskavém a schopném
Hořím na kůlu lásky a cítím, že je konec
But suddenly my seer is on my side
Bringing love while forgetting his pride
In his eyes I see there'll be better times along my way
Ale najednou je můj věštec na mé straně
Přináší lásku, když zapomíná na svou pýchu
V jeho očích vidím, že na mé cestě přijdou lepší časy
As he longs to speak to me
I realise the reflection while listening
His words mend on my wounds cause he's me
My seer lives inside of me
Jak ke mně touží promlouvat
Uvědomuji si to zrcadlení zatímco poslouchám
Jeho slova mi zacelují rány protože on je já
Můj věštec žije ovnitř mě
When suddenly my seer is on my side
Bringing love while forgetting his pride
In his eyes I see there'll be better times along my way
Když najednou je můj věštěc na mé straně
Přináší lásku, když zapomíná na svou pýchu
V jeho očích vidím, že na mé cestě přijdou lepší časy
Nothing to fear
My seer is here
There's nothing to fear
My seer is here
My seer is here
Není čeho se bát
Můj věštec je tady
Není tu nic čeho se bát
Můj věštec je tady
Můj věštec je tady

* tady asi nejde úplný překlad, "illusion fields" je doslova iluzijní pole, tedy my bychom řekli, že láska dává lidem růžové brýle nebo že zatemňuje mysl...

Nové terárko na šneky čili šnekárium

7. srpna 2011 v 20:17 | Yominis |  Mazlíčci
Konečně ho mám hotové. Nechala jsme si ho dělat na zakázku v jedné prodejně teraristických potřeb u nás. Jsem ráda, že jsem ji objevila. Je tak trošku stranou, má úplně maličký vchod a výlohu, ale uvnitř je to opravdu velké. Konečně aspoň jeden obchod, kde nejenom, že měli terárka vystavená(což neměli ani ve většině prodejen v Praze, kde jsem byla), ale když jsem jim řekla, jaké potřebuju, mohla jsem si ho rovnou nechat udělat.
Takže teď už ho mám doma a šnečci si pomalu zvykají.


Má rozměry 60x40x50, což je pro dva šneky(možná 3, ještě uvidím) dostatečně velké, aby tam mohli žít do stáří. Další věc, kterou jsem si poručila byla posuvná dvířka(mám ho na komodě a kdyby byl přístup zeshora, musela bych pokaždé lézt na židli) a zvýšený spodek(nevím, jak se tomu říká, ale dolní rantl jsem prostě chtěla mít aspoň 20 cm, aby si mohli s hlínou rochat podle libosti a nemusela jsem se bát, že mi při otevření dvířek bude padat ven) a nakonec širší větrání s hrubší síťkou (protože zakrýt ji můžu vždycky, kdyby tam měli moc sucho a navíc mi původně nabízeli nějakou hliníkovou mřížku, po kterém by se jednou projeli a bylo by po větrání, protože by ho kompletně zalepili slizem)

Ještě není kompletně vybavené(chci jim tam dát ještě aspoň jednu velkou větev na šplhání a pár kamenů) a také jsem neměla tolik lignocelu(podestýlka), kolik bych chtěla, ale už teď se kluci tváří spokojeněji...
Tady je ještě nevybalené, hned po přivezení

A pohled na už vybavené terárko zepředu

A ze strany

Co na něj říkáte?
Já jsem z něj nadšená a už se nemůžu dočkat, až přivedou kluci na svět potomstvo...

PS: Myslím, že tenhle článek překonává můj rekord v počtu závorek na stránce

Boom de yada - lyrics + překlad

5. srpna 2011 v 13:17 | Yominis |  Různá videa
Nic vám nezvedne náladu víc než tahle písnička.
Věřte mi.
Překlad je můj, ale šiřte dle libosti (přesto prosím pouze s odkazem na tenhle blog ;-)EnglishČesky
It never gets old, huh?
Nope
It kinda makes you wanna.....
Break into song?
Yep

I love the mountains
I love the clear blue skies
I love big bridges
I love when great whites fly
I love the whole world
And all its sights and sounds

Boom-de-yada, boom-de-yada
boom-de-yada, boom-de-yada

I love the oceans
I love real dirty things
I love to go fast
I love Egyptian kings
I love the whole world
And all its craziness.

Boom-de-yada, boom-de-yada
boom-de-yada, boom-de-yada

I love tornadoes
I love arachnids
I love hot magma
I love the giant squids
I love the whole world
It´s such a brilliant place

Boom-de-yada, boom-de-yada
boom-de-yada, boom-de-yada
Boom-de-yada, boom-de-yada
boom-de-yada, boom-de-yada
Boom-de-yada, boom-de-yada...

.......

I cannot get that song out of my head
Totally. I'm going again

I love the mountains
I love the sun so bright
I love crustaceans
I love the stars at night
I love the whole world
So many things to see

Boom-de-yada, boom-de-yada
boom-de-yada, boom-de-yada

I love to catch fish
I love the lemur eyes
I love the future
I love when humans fly
I love the whole world
No place I´d rather be

Boom-de-yada, boom-de-yada
boom-de-yada, boom-de-yada

Still dirty
Still loving it
I love to blast off
I love adrenaline
I love the Big Bang
I love where air is thin
I love the whole world
And being part of it

Boom-de-yada, boom-de-yada
boom-de-yada, boom-de-yada
Boom-de-yada, boom-de-yada
boom-de-yada, boom-de-yada
Boom-de-yada, boom-de-yada...

THE WORLD IS JUST AWESOME

Tohle nikdy neomrzí, co?
Ne.
Tak nějak tě to láká...
...začít zpívat?
Jup.

Miluju hory
Miluju čistě modré nebe
Miluju velké mosty
Miluju když velcí bílí žraloci skáčou
Miluju celý svět
A všechny jeho obrazy a zvuky

Boom-de-yada, boom-de-yada
boom-de-yada, boom-de-yada

Miluju oceány
Miluju opravdu špinavé věci
Miluju jet rychle
Miluju Egyptské krále
Miluju celý svět
A všechnu jeho šílenost

Boom-de-yada, boom-de-yada
boom-de-yada, boom-de-yada

Miluju tornáda
Miluju pavoukovce
Miluju žhavé magma
Miluju obří olihně
Miluju celý svět
Je to tak úžasné místo

Boom-de-yada, boom-de-yada
boom-de-yada, boom-de-yada
Boom-de-yada, boom-de-yada
boom-de-yada, boom-de-yada
Boom-de-yada, boom-de-yada...

........

Nemůžu tu písničku dostat z hlavy
Přesně. Jdu na to znova

Miluju hory
Miluju to zářivé slunce
Miluju korýše
Miluju hvězdy v noci
Miluju celý svět
Tolik věcí k vidění

Boom-de-yada, boom-de-yada
boom-de-yada, boom-de-yada

Miluju chytání ryb
Miluju oči lemurů
Miluju budoucnost
Miluju, když lidé létají
Miluju celý svět
Není místo, kde bych byl raději

Boom-de-yada, boom-de-yada
boom-de-yada, boom-de-yada

Pořád špinavý
Pořád ho miluju
Miluju odstartování
Miluju adrenalin
Miluju Velký třesk
Miluju, když je řídký vzduch
Miluju celý svět
A být jeho součástí

Boom-de-yada, boom-de-yada
boom-de-yada, boom-de-yada
Boom-de-yada, boom-de-yada
boom-de-yada, boom-de-yada
Boom-de-yada, boom-de-yada...

SVĚT JE PROSTĚ ÚŽASNÝ


Z archivu aneb Brutus

5. srpna 2011 v 11:28 | Yominis |  Střípky z mého života
Jsem zrovna uprostřed učení a při hledání seznamu otázek (naprosto netuším, kam jsem ho uložila a vzhledem k tomu, že ani vyhledávání nepomáhá, musím hledat ručně) jsem objevila pár fotek z letošního koncertu kapely Brutus.

Přiznávám, že vůbec netuším, kdo je ona slečna s brýlemi. Z ničehož nic k nám přišla a chtěla se fotit.

A dokonce si i u nás zapomněla kšiltovku, kterou nám před focením dala do ruky (zrovna se ji v tom davu snažím najít)

No nic, jdu pokračovat, seznam otázek nalezen. Evidentně se mi povedlo uložit ho mezi filmy...

Z archivu aneb třídní sraz z gymplu

4. srpna 2011 v 23:39 | Yominis |  Střípky z mého života
Na facebooku kamarádky jsem našla fotku z našeho posledního třídního srazu z gymplu, tak ji sem z legrace a sentimentu přidám...

Zleva: Šári, já, Ivča, Lenka

Že nám to ale slušelo, co?

Slash & Fergie - Beautiful Dangerous

4. srpna 2011 v 22:04 | Yominis
Jeden z důvodů, proč si myslím, že Fergie je mnohem lepší solo než v Black Eyed Peas.
Ne, že bych proti téhle skupině něco měla, jeden čas jsem ji vcelku poslouchala, ale poslední dobou jsou jejich písničky až moc... diskotékové.
Ale tohle je podle mého gusta.
A narozdíl od Miwako mi ten videoklip přijde super. Správné psycho.
Takže si užijte poslech.


Právní zajímavosti z naší historie

4. srpna 2011 v 21:32 | Yominis |  Ostatní
Zrovna se učím České a Československé právní dějiny na teď už závratně se blížící státnici a pár věcí mě vcelku zaujalo.
Budu je sem přidávat jako takové malé perličky. Tenhle článek není kompletní, budu sem ještě nějaké zajímavosti připisovat jak se o nich budu učit...

"Podle zemského práva měla žena po smrti manžela právo na vdovské věno. To bylo 2,5x větší než svatební věno, které přinesla do manželství. Pokud si ale brala vdovce, musel jí zajistit, aby v případě jeho smrti dostala vdovské věno ještě 3x vyšší než na kolik měla nárok nevěsta svobodného ženicha." - aspoň už vím, odkud se vzal ten nápad brát si staré chlapy pro prachy. Už před stoletími se to vyplatilo!

"V době předhusitské byla povinnost pomáhat v chytání zločince. Například pokud někdo zavolal na tržnici "Nestojte" (čili Pomozte mi toho parchanta chytnout), kdo se za zlodějem odmítl rozběhnout, byl považován za spolupachatele." - škoda, že teď už to neplatí. člověka klidně přepadnou za bílého dne a ostatní jenom otočí hlavu na druhou stranu...

"I žena mohla požadovat u soudu jako vyřešení sporu souboj. Pokud však bojovala s mužem, musel být (kvůli vyrovnání sil) po pás v jámě." - aneb emancipace v praxi. To se dámy musely na soupeře dívat pěkně svrchu...

"V době stavovské monarchie, byl každý poddaný, který se soudil se svým pánem soudem odsouzený. Jeho proviněním bylo právě to, že se soudil." - a pak si zkuste na někoho otevřít pusu...

"Podle Všeobecného občanského zákoníku z r. 1811 bylo jako jedna z překážek v manželství ovedeno cizoložství s budoucím manželem. Zjednodušeně řečeno, pokud se prokázalo, že spolu spali ještě před svatbou, nesměli se vzít." - tak na tohle jenom jedno velké WTF. Chápala bych spíš, kdyby si ji pak vzít musel, než naopak...


...