Bento - můj vývoj v průběhu času

29. prosince 2011 v 19:48 | Yominis |  Bento & další jídlo
Kvůli svojí Kolejní kuchařce jsem se dívala na svůj starý článek o omeletě a náhodou jsem zabrouzdala i do galerie mých bento. Docela vtipné sledovat můj vývoj v téhle oblasti během těch 3 let, co jsem na právech.
Začalo to prvními neumělými pokusy:
Nevyvážená strava (buď chybí zelenina nebo naopak chybí všechno ostatní), všechno rozdrobené, nehezky upravené a zbytečné nevyužití prostoru.

Pak přišlo období mojí fascinace kyaraben (charaben), tedy přehnaně zdobenými bento připomínající různé obrázky, seriály nebo charaktery (odtud název).
Vyadá to hezky, o tom žádné, ale ten čas na přípravu... Navíc jsem ještě pořád tak docela nepochopila, co to znamená účelné využití prostoru. Měla jsem krabičku velkou jak *** a stejně jsem často nosila onigiri nebo pečivo zabalené zvlášť.

A pak...
Podívejte se na zbytek článku!


Pak došlo k příjemné změně: Pořídila jsem si nové krabičky. Kyaraben ustupoval kvůli nedostatku času do pozadí a díky menším boxům jsem objevila kouzlo rozdělení prostoru.

Po prvních několika pokusech jsem i přišla na to, že používat 2 krabičky o objemu 0,5 litru je pro ručičku váhy prakticky vražedné, takže jsem jeden box ubrala a tadá, moje benta už pomalu začínají vypadat k světu.

A tím jsme se dostali k mému nejnovějšímu období. Po měsících váhání a rozhoupávání se jsem se konečně dokopala k tomu, abych si objednala z Ebay pořádný bento box. A nedám na něj dopustit. Konečně jsem se naučila využívat každého volného prostoru a snažím se svoje obědy mít vyvážené (tedy zelenina - bílkoviny(maso, vajíčka) - sacharidy(rýže)). A kupodivu se mi zdá, že to oku lahodí mnohem víc než kyaraben.

Zajímalo by mě, jak to bude se mnou a obědy vypadat dál...
Všechno závisí na tom, jak se mi podaří sestavit rozvrh. Tenhle semestr jsem totiž vždycky měla přes poledne volno, takže jsem měla bez problémů čas zajet na kolej a uvařit si, tedy vyrábění bento bylo ve většině případů zbytečné...
Uvidíme.
 


Komentáře

1 Káč Káč | Web | 31. prosince 2011 v 0:28 | Reagovat

Tak to jsme dvě. U té Sophiiny volby mě děsí ještě to, že všichni se schodují na tom, že začátek je úmorný. Zbytečné popisy, nudné dialogy. Tak snad se skrz to prokousáme :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama