Červenec 2012

Dovolená Drage I. aneb předbíhám

31. července 2012 v 23:06 | Yominis |  Střípky z mého života
Ještě pořád jsem se tak nějak nedokopala k úpravě videí z rodinné dovolené a proto předběhnu a přidám sem článek o mém posledním zahraničním výletu, tentokrát s mojí sestřenkou Vlasti.

Jen pro informaci, přestože Vlasti bydlí na druhém konci republiky (ještě východněji než Zlín), patří mezi moje nejoblíbenější příbuzné a nejlepší kamarádky současně. Kdykoliv jsme spolu, nejsme o moc lepší než kdejaké puberťačky.
Ne, vážně, je skvělá. Tu prostě musíte milovat.
Proto bylo jenom otázkou času než my dvě dáme hlavy dohromady a naplánujeme nějakou dámskou jízdu.
Po dlouhém hledání jsme se nakonec shodly na týdenním pobytu v Chorvatsku, v malé vesničce poblíž Biogradu na Moru.

Pro pokračování si ale budete muset kliknout na "Celý článek" Hodlám se totiž trochu rozepsat...

Pottermore konečně zase žije!

14. července 2012 v 15:34 | Yominis |  Střípky z mého života
Ano, postupně dohledávám, kde jsem co zmeškala a myslím, že se budu muset zamyslet nad množstvím svých oblíbených stránek. A počtem rozečtených komixů. A taky tím, kolik času trávím denně u počítače.Každopádně...

POTTERMORE

Konečně zpřístupnili další 4 kapitoly! Jedná se o úvod 2. dílu Harryho Pottera.
A jen tak mezi námi, do dvou do noci jsem házela trpaslíky přes plot.A kdybyste někdo měl zájem, moje přezdívka tam je SeerFloo31430
Ach jo. Chápu, že náhodné vybírání nicků serverem je míněné jako ochrana ubohých dětiček před zákeřnými pedofily a jinými živly, ale já jsem tím pádem naprosto bez šance si ten svůj zapamatovat. Tím spíš, že se z mého počítače přihlašovali i nee-chan s Honzou. A všechny ty přezdívky zní skoro stejně...

------

PS: Vím, že jsem vám slíbila článek z dovolené, ale mám menší problém s přetaháváním videa z kamery do počítače, navíc pak budou potřebovat upravit, tak se mnou mějte trpělivost. Budiž vám odměnou, že tentokrát místo fotek uvidíte i obrázky pohyblivé...


PPS: I ten klobouk věděl, kdo je tu kapitán!

Zachraňte zbloudilou čtenářku...

9. července 2012 v 20:17 | Yominis |  Střípky z mého života
Rozhodla jsem se, že si tak nějak sesumíruji, co jsem za poslední měsíce přečetla za knihy.
A zděsila jsem se.
Vážně.
Ne, že bych četla málo, to ne. Ale jediné knihy, které by stály za zmínku, jsou:
Miláček (moje premiéra)
Muž, který sázel stromy (už znovu)
Hrabě Monte Cristo (znovu, znovu a ZNOVU)
Krysař (taky už nevím pokolikáté)

A zbytek je poněkud... lehčího ražení.
Bylo tu několik romantických fantasy, většina stažená zdarma přes knihovnu Opery v angličtině:
Alpha & Omega série
Conversion série
Smečka (tu jsem četla v čj)

A na dovolené (ta bude mít svůj vlastní dlooouuhý článek) jsem si zapomněla zabalit vlastní knížky, takže jsem četla z mamky zásoby.
Tituly sem moc nemá cenu psát, ale většina z nich je poměrně vtipná. Kde na ty názvy chodí... Po "Roztouženém markýzovi" a "Londýnském prostopášníkovi" mě ale už u červené knihovny nepřekvapí nic.Chápete tedy, že se začínám bát o svoji příčetnost?
Předtím se to ještě dalo omluvit tím, že jsem chtěla číst samé oddechovky kvůli stresu ve škole, ale teď už je opravdu na čase se nad sebou zamyslet.

Nemůžete mi někdo doporučit něco lepšího? Cokoliv?


Sárinka

9. července 2012 v 19:12 | Yominis |  Mazlíčci
Ještě než budu nadšeně vyprávět o konci zkouškového, dovolené a dalších zážitcích, chtěla bych ze všeho nejdřív vysvětlit svoji dlouhou odmlku.
V půlce června jsme přišli o Sárinku.
Sárinka se dožila krásných 15 let, ale už nějakou dobu jí zdraví opravdu nesloužilo. Čím dál tím častěji měla bolesti, halucinace, nevěděla kde nebo s kým je... Snažili jsme se to oddálit, doufali v zázrak, navštěvovali veterináře, ale nic nepomáhalo, prostě už přišel její čas.
Všichni jsme to tak nějak tušili, jen si to nechtěli připustit. Nakonec jsme se po dlouhých rodinných debatách shodli, že nebudeme určovat nějaké datum (plánovat něčí smrt je hrozné), ale ve chvíli, kdy se Sára ještě zhorší, odvezeme ji rovnou ke zvěrolékaři.
Když jsem tedy odjížděla na zkoušku do Prahy, pořádně jsem se s ní pomazlila a rozloučila. Jen tak pro jistotu.
Když jsem se vrátila o tři dny později, oznámili mi už jenom, že Sárinku den předtím uspali.
Jsem ráda, že mi to neřekli předem.
Bylo to totiž v den zkoušky a já bych musela trávit celý večer na koleji úplně sama mezi čtyřmi stěnami.
Takhle jsem se aspoň vybrečela mamce na rameni.

Ale aby z toho nevyšel extrémně depresivní článek, musím říct, že teď už je všechno lepší.
Jasně, pořád se mi stýská, ale už je to spíš takové to, kdy s usměvem vzpomínáte na staré dobré časy...
Jen občas se mi ještě stane, že bez přemýšlení svítím v noci mobilem na zem, abych na ni omylem nešlápla, při otvírání spíže dávám pozor, abych nevylila neexistující misku z vodou, nebo po probuzení otvírám opatrně dveře, abych ji nedejbože nevzbudila a ona se mě nesnažila hned po ránu tahat ven... Sára s námi byla většinu mého života a jak se říká, old habits die hard.


---------

PS: Původně jsem tenhle článek vůbec nechtěla psát. Nikdy jsem nebyla fanoušek takového toho "R.I.P. Mazlíčku" následovaného z googlu staženým obrázkem křížku nebo náhrobku a krátkým popisem, kolik dotyčné zvířátko vážilo, kdy přesně zemřelo, co mělo rádo za palmsky a jak strašně jim všem bude chybět... Vždycky mi to přišlo dělané jen na efekt, kýčové a samotný smutek ze smrti někoho blízkého to v mých očích tak nějak degradovalo na další 'blogískovou' událost, kde se čeká spousta brečících smajlíků a komentářů, jak strašně líto to všem je.
Dala jsem si tedy blogovou pauzu, srovnala se se Sáry odchodem, a pak teprve jsem začala s čistou hlavou tenhle článek psát. Nevím, jestli mi to od kýčovosti a patosu pomohlo, ale asi tak.


PPS: Při procházení fotek jsem našla tuhle vtipnou sérii fotek...

Jup, Sára byla prostě skvělá. Snad se mi podaří podobných momentek najít víc.

Žiju, žiješ, žijeme

8. července 2012 v 23:09 | Yominis |  Střípky z mého života
Doufám, že jste na mě ještě všichni nezapomněli.
Jsem totiž konečně zase v normálním provozu a mám spoustu novinek i elánu, tak počítejte v nejbližších dnech se smrští článků!
První můžete čekat zítra.