Ikea a Ukrajina

14. května 2014 v 22:44 | Yominis |  Střípky z mého života
Už jenom pár dní a nee-chan s H. odlétají do Švédska. Takže zatímco oba běhají po úřadech a nadávají na nesmyslnou byrokracii, zbytek rodiny se potácí někde mezi zoufalstvím (maminka), nadšeným očekáváním budoucího ubytování zdarma (teta) a smutkem, že odjíždějí (zbytek rodiny včetně mě).
Mým úkolem bylo zajistit, aby se H. dostal na naši rodinnou výstavku, ještě než odjede.
Víte, my máme v chodbě jako dekoraci na zdi pověšené zarámované otisky našich rukou.

(Můj otisk před zarámováním)

A H. je teď oficiálně jedním z nás.
Takže následoval výlet do Ikey a koupě rámečku a temperek. Kdo by čekal, že pár barviček bude stát 3x víc, než ten rámeček?
Když už jsem tam byla, dala jsem si rovnou i večeři. Jako tradičně. Kuličky a asi 5 litrů džusu. Když je zadarmo, tak ho tam přece nenechám, že jo.
(Můj tradiční vývoj, když mám přístup k nekonečnému množství džusu)

A na oslavu Švédska...


Ráda bych popsala, jak moc mi ten dortík chutnal, ale bohužel nic moc. Jenom malý světlý mufin s hromadou nakyslé pěny navrch.

Ale zažila jsem tam i vtipnou příhodu.
Kousek ode mě si v "dětském pokojíku" hrála malá hočička. Lezla přes gauč, točila se na židli, otvírala šuplíky... to všechno pod bedlivým pohledem svého otce. Bylo to docela roztomilé. A pak si sedla do takového toho vajíčka a zavřela se tam.


Když po chvíli vykoukla ven, tak se na ni její otec podíval a zeptal se, copak se děje. A ona se na něj usmála a sladkým hláskem odpověděla:
"Čulat."
Další věc, co jsem viděla, byla naprostá panika v očích tatínka, který se k ní vrhl, popadl ji a pak sprintem běžel k nejbližším záchodům. Asi už měl zkušenosti s tím, co se chystá. A hlavně za jak dlouho.

A co se té Ukrajiny v názvu týče?
Víte, jedna z (ne)výhod toho, že se pohybuji v okolí míst jako Malostranská/Náměstí Republiky/Staroměstská, je, že se mě poměrně často turisté ptají na cestu. Nevím, proč zrovna mě. Asi že vypadám, že to tam znám (haha, klamu tělem), a jsem dost mladá, aby měli naději, že umím anglicky.
Každopádně jsem už takhle potkala několik zajímavých lidí. Postarší pár z Brazílie, co tu byl na týdenní dovolené, byli překvapení, že je tu zima a prší, a kde anglicky uměla jenom paní a všechno, co jsem řekla, pak překládala do portugalštiny pro svého muže. Dvě slečny z Německa, co se snažily dostat k Pražskému hradu. Japonce, co se mě zoufale ptal, jestli Čechův most, kde stál, náhodou není ten slavný Karlův most...
A naposledy to byla mladá paní z Ukrajiny. Vyprávěla mi, jak je členkou nevládní humanitární organizace, jaké problémy mají s ruskými vojáky, jak se už půl roku nezastavila, jak celé roky chtěla navštívit Prahu... Podle všeho jim česká odnož té organizace (nebo jiná neziskovka? nejsem si jistá) nabídla, že můžou na týden zrelaxovat tady. Tak toho využila. Zbytek cesty (jela jsem kus stejným směrem, tak jsem se nabídla, že ji doprovodím) porovnávala Prahu a Kyjev (Praha vyhrála!) a jen tak jsme si nezávazně povídaly. Taková setkání mám ráda.

Taky to pomáhá mým znalostem Prahy. Dřív jsem měla problém ukázat směr, kterým je Karlův most. Teď už vám řeknu, jak se dostat na Petřín, kde je Lennonova zeď i cestu na Pražský hrad.

A co vy? Máte nějaké zážitky s turisty?
 


Komentáře

1 Doma Doma | Web | 16. května 2014 v 14:39 | Reagovat

Jo, v Praze si pokecám víc anglicky, než když jsem byla v Anglii! :D :D :D

2 •Pet!nka• •Pet!nka• | Web | 20. května 2014 v 15:27 | Reagovat

Já bych turistům asi moc nepomohla, jsem schopná ztratit se a nenajít se i v té Ikee. Navím mám hroznou angličtinu, takže bych je asi poslala úplně jinam, než bych měla v úmyslu (což by, vzhledem k mému orientačnímu smyslu, mohlo být správným směrem).

3 Yominis Yominis | E-mail | Web | 26. května 2014 v 8:42 | Reagovat

[2]: V Ikee se ztrácím taky. Přísahám, že ji budují schválně jako bludiště, aby lidem nezbývalo nic jiného, než strávit tam celý den.
A s angličtinou je to občas vtipné. Oni moc neumí, já moc neumím... Takže spíš takové dorozumívání rukama nohama. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama