Účesové proměny

22. července 2015 v 16:51 | Yominis |  Střípky z mého života
Pro ty z vás, kteří to ještě neví, mám teď poměrně komplikované období.
(Víc TADY)
A s tím se pojí i řada nevýhod. Jednou z nich je vypadávání vlasů.
Popravdě, byla to asi jediná věc, kterou jsem věděla už od samého začátku chemoterapie. Zbylý dlouhý seznam vedlejších účinků, co byl popsaný v knížkách, měl u sebe velké "možná" a nikdo mi nemohl potvrdit nebo vyvrátit, že se budou týkat zrovna mě. Že vlasy půjdou pryč, jsem ale věděla na 100%. Nad tím, že by mi vlasy zůstaly, doktoři nikdy ani neuvažovali.

Tak jsem si řekla, že z toho taky něco vytěžím, a rozhodla jsem se před začátkem chemo experimentovat. Je docela uvolňující vědět, že si na hlavě můžu vytvořit cokoliv a nebude to mít žádné následky, protože stejně půjde všechno dolů. (Tedy v rámci mezí, měla jsem před sebou ještě obhajobu diplomové práce a fialový kohout by asi nebyl ideální.)
Jediné, co mě mrzí, je, že kvůli zrychlení mojí léčby, jsem na tohle všechno neměla tolik času.
Ale i tak...

Ještě v prosinci jsem vypadala takhle. Dlouhé vyžehlené vlasy.


Přestalo se mi ale líbit, že vypadají spíš jako rousy, než jako upravený účas, a tak jsem se rozhodla jít do kratšího střihu. To bylo v době, kdy jsem ještě netušila, že je něco špatně.


A pak přišla operace a výsledky histologie potvrzující rakovinu. Do té doby mi už vlasy stihly zase trochu povyrůst. Tohle je focené před bratrancovou závěrečnou v tanečních. Druhý den jsem to řekla rodině.


Vždycky se mi líbil asymetrický střih, ale neměla jsem odvahu jít do tak radikální změny. Teď už ale nebylo proč váhat. Osobně se mi ta varianta asi líbí do budoucna (až zase narostou) nejvíc. Ale šla bych spíš do klasického, rovného mikáda. Je s ním mnohem míň práce, i nevyžehlené a rozčepířené totiž vypadá dobře.


A pak už přišel krátký sestřih. A řeknu vám, je to zrádná mrška. Když byl dobře upravený, připadala jsem si jako filmová hvězda. Pokud jsem si ale nedala práci ho vyžehlit a měla jsem brýle, vypadala jsem spíš jako Velma ze Scooby-Doo. Nebo člen skupiny The Beatles.


A pak mi začaly chemoterapie. Dlouhou dobu nic, ale 13 dní po první dávce jsem se probudila, prohrábla jsem si prsty vlasy... a celý pramen mi zůstal v ruce. Rozhodla jsem si to ulehčit, a tak jsem požádala mamku, aby vzala do ruky nůžky. Věděla jsem, že to stejně všechno půjde schovat pod kloubouk nebo turban, takže kadeřnice nebyla třeba. Šlo jen o to změnšit objem vlasů, co se nám kvůli mému línání bude hromadit na podlaze.


A jak vypadám teď? No, osobně bych se označila za napůl vypelíchanou slepici. Doma mi ale s láskou říkají "kuřátko". Faktem ovšem zůstává, že bez šátku, klobouku nebo čepice nevyjdu ven ani vynést koš.
Už se docela těším, jak budu vypadat úplně bez vlasů. Možná po téhle dávce chemoterapie?


Tak co na to říkáte? Která varianta se vám na mně líbí nejvíc?
Zkoušeli jste taky někdy takhle experimentovat?
 


Komentáře

1 Péťa Péťa | Web | 23. července 2015 v 21:35 | Reagovat

Já jsem většinu svého života nosila hodně krátké vlasy, asi jako ty na fotkách s mikádem (tak se mi mimochodem líbíš nejvíc). Hrála jsem florbal a byla v bráně, takže to bylo ryze praktické, mít krátké vlasy, které se dají odstranit z obličeje obyčejnou látkovou čelenkou, na tu narazit helmu a víc neřešit. Od té doby, co jsem se slzami v očích prodala svojí výstroj a definitivně s tím sportem sekla jsem si ale na vlasy moc nesáhla. Hodně širokým obloukem se vyhýbám všem barvám, protože to podle mě skoro nikdy nevypadá dobře, pořád bych musela řešit obočí a odrosty... neee, díky. Jediné, co si čas od času (cca. 2x do roka) nechám udělat, jsou melíry. Mám světle hnědé vlasy, které jdou do blond, takže odrosty melírů vypadají skoro přirozeněji, než samotný melír (spodek vlasů mám totiž světlejší). A pěstuji si co nejdelší hřívu. Poprvé tak zažívám věci, které většina holek zná celý život - přivírám si vlasy do zipů apod.
Jinak si myslím, že tvoje experimentování bylo dobrým nápadem, ostatně když jsi věděla, že to stejně půjde dolů. Hodně se mi líbíš s tím mikádem, což mě trochu překvapilo, protože jsem si tě vždy spojovala jen s dlouhými vlasy a jinak jsem si tě vůbec nedokázala představit. Ale změna je život.
Doufám, že brzy si zase budeš moc vybírat, jak se necháš ostříhat ;-)

2 Van Vendy Van Vendy | Web | 9. srpna 2015 v 11:51 | Reagovat

Yominis, tohle mi nějak uniklo, teprv teď jsem si přečetla i předchozí článek. Držím moc palce, aby to bylo všechno ok, máš velkou šanci, že to bude ok a bereš to sportovně. Vlasy zase narostou a kdoví, možná je budeš mít i hustější, nebo třeba vlnité. Sestřih nakrátko je rozhodně praktický, zvlášť teď, v těch hicech.
Kuřátko, to je moc pěkné pojmenování. Kraťučký sestřih ber teď jako výhodu, a později se to spraví. Možná budeš mít mezifázi bez vlasů, ale můžeš si pořídit apartní paruku, nebo prostě vydržet - než znovu vyrostou.
Myslím na tebe a držím palce. Aby bylo líp. :-)

3 userka userka | E-mail | Web | 12. srpna 2015 v 16:05 | Reagovat

Ten asymetrickej ti fakt moc slušel! Do toho bych být tebou šla znova, až ti narostou ;)
A ty modrý šaty, jak jsi šla na závěrečnou, jsou moc hezký.
Jo a taky máš pěknej design blogu ;)

4 paralelnisvet paralelnisvet | E-mail | 22. září 2015 v 13:22 | Reagovat

Celý dětství jsem měla různý mikáda. A asi proto teď tolik bojuju za svý dlouhý vlasy. Sestra se ostříhala na skoro to samá, rozházené, jako máš na fotce. je to moc pěkný, svěží a vypadá to upraveně. tomu fandím :)
(Jsem si taky zkusila střihnout krátký střih, asi dva dny před tím, než to vypadalo všechno. Vůbec to není snadný! :D )

5 Zuza Zuza | Web | 22. září 2015 v 17:53 | Reagovat

Experimentovat s vlasama jsem nezkoušela, ke krátkým vlasům na mé hlavě mám odpor asi od chvíle, kdy mi v předškolním věku nějakej pán řekl, že jsem hodnej chlapeček když hlídám sestřičku :D Zajímavý že na sestře - miminu - pohlaví poznal, ale jsem na sobě holt měla málo růžový nebo nevim :D
Jinak obdivuju jak pozitivně k tomu přistupuješ a líbí se mi hlavně ,,původní stav" a asymetrický mikádo :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama